Projekty dla nauki


Pragniesz dotrzeć ze swoim projektem naukowym do szerokiej rzeszy odbiorców?

Nauka jest piękna. Może oczarować zarówno swoją prostotą, jak i skomplikowaniem. Jednak by osoby niezajmujące się nauką zawodowo mogły dostrzec to piękno, czasami potrzeba czegoś więcej niż tylko podręcznikowego tekstu. I tutaj wkraczamy my. Wspomagamy naukowców i instytucje naukowe w opracowywaniu materiałów graficznych, takich jak grafiki do prac naukowych czy okładki czasopism naukowych i popularnonaukowych.

 

Pomagamy również popularyzować naukę w Polsce dzięki odpowiednio dobranej formie (prezentacje, multimedia, wizualizacje, materiały drukowane). Wyjaśnimy nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia w prosty i przystępny dla każdego sposób.

Co możemy przygotować?

Ilustracje i wizualizacje naukowe

Ilustracje są częstym uzupełnieniem prac naukowych, prezentacji na konferencjach, a także materiałów edukacyjnych, takich jak broszury informacyjne, plakaty naukowe, czy foldery promocyjne. Dzięki nim można zaprezentować skomplikowane zagadnienia i idee w przystępny oraz ciekawy sposób. Coraz częściej są też wymogiem w publikacjach naukowych.

 

Nasi ilustratorzy oraz artyści 3D mają ponad 15-letnie doświadczenie. W trakcie tworzenia ilustracji lub wizualizacji 3D, ściśle współpracują z naukowcami i specjalistami z danej dziedziny, by tworzone prace sprostały najwyższym światowym standardom.

 

Nasze specjalizacje:

 • ilustracje medyczne (anatomia, procedury medyczne, etc.)

 • ilustracje biologiczne (historia naturalna, anatomia, fizjologia zwierząt oraz roślin, etc.)

 • biochemia i genetyka molekularna

 • wizualizacje chemiczne

 • wizualizacje fizyczne

 • infografiki edukacyjne i informacyjne

Informacje prasowe

Popularyzacja nauki nie jest rzeczą łatwą. Szczególnie gdy trzeba przybliżyć pracę naukową z takich dziedzin jak fizyka, chemia czy biologia. We współpracy z dziennikarzami naukowymi oferujemy przygotowywanie informacji prasowych, które w przystępny sposób przybliżą wyniki prac naukowych.

 

Oferujemy:

 • przygotowywanie informacji prasowych,

 • opracowywanie materiałów promocyjnych,

 • doradztwo w zakresie promocji nauki,

 • tłumaczenie tekstów naukowych,

 • redakcję książek naukowych.

Materiały drukowane

Jedną z ważnych gałęzi naszych usług jest tworzenie projektów do druku, łącznie z profesjonalną redakcją i korektą tekstu oraz przygotowaniem unikalnej grafiki. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam również doradzić przy doborze odpowiedniego papieru, formatu i nakładu. Dzięki stałej współpracy z drukarnią, zapewniamy również bardzo korzystne ceny druku dla naszych klientów.

 

Oferujemy:

 • projektowanie graficzne – foldery, plakaty, broszury, bannery, roll upy i wiele innych,

 • skład DTP – foldery promocyjne, książki naukowe, broszury edukacyjne,

 • profesjonalną redakcję i korektę tekstu,

 • druk – dla klientów, którzy zamawiają u nas projekty graficzne oferujemy korzystne ceny na druk materiałów edukacyjnych i promocyjnych.

Animacje naukowe 2D/3D

Zainteresowanie szerszej publiczności odkryciami naukowymi czasami bywa trudne. Jednym z lepszych sposobów jest animacja. Jest ona również bardzo dobrym uzupełnieniem materiałów konferencyjnych. Nasza firma wyspecjalizowała się w tworzeniu animacji naukowych z takich dziedzin jak medycyna, biologia (w tym biochemia i genetyka) czy fizyka.
Dzięki animacjom można szczegółowo pokazać jak przebiega na przykład proces technologiczny lub procedura medyczna. Animacje mogą też posłużyć jako doskonałe materiały edukacyjne.

 

Nasze specjalizacje:

 • Animacje edukacyjne oraz naukowe 2D i 3D

 • Montaż i postprodukcja filmów

 • Wstawianie napisów i elementów animowanych do filmów

 • Czołówki oraz animacje końcowe do filmów

Więcej informacji na temat animacji znajdziesz na podstronie z animacjami.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Doświadczenie

 

Od bardzo wielu lat wspomagamy naszych klientów – zarówno naukowców, jak i instytucje naukowe – w opracowywaniu materiałów promujących ich odkrycia naukowe. Są to przede wszystkim graficzne materiały komunikacyjne, takie jak infografiki, ilustracje, wizualizacje oraz animacje, ale nie tylko. Zajmujemy się również promocją polskiej nauki. We współpracy z dziennikarzami przygotowujemy informacje prasowe, a także redagujemy i tłumaczymy teksty przeznaczone dla mediów.

 

Współpracowaliśmy z takimi klientami jak: Narodowe Centrum Badań Jadrowych w Świerku, Instytut Maxa Plancka, Instytut Fizyki Jądowej PAN, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Medyczna w Gdańsku i wiele innych.

Merytorycznie i na wysokim poziomie

 

Jako jedni z nielicznych w Polsce zajmujemy się ilustracją naukową. To bardzo specyficzna dziedzina sztuki, w której ważny jest nie tylko dobry warsztat artystyczny, ale również umiejętność przyswajania bardzo szerokiej wiedzy naukowej, a następnie przekazywania jej za pomocą obrazu.

 

Bardzo silny nacisk przy tym kładziemy na dostarczanie najwyższej jakości zarówno pod kątem graficznym, jak i merytorycznym, by nie tylko prawidłowo uchwycić temat, ale również zachwycić odbiorcę pod kątem artystycznym. 

 

Dzięki takiemu podejściu nasze wizualizacje i infografiki wyraźnie się wyróżniają, czym przyczyniają się do lepszej promocji prac naukowych. 

 

Co jeszcze oferujemy?

przygotowywanie informacji prasowych
tworzenie wizualizacji naukowych 2D/3D
opracowywanie materiałów promocyjnych
tworzenie animacji edukacyjnych
doradztwo w zakresie promocji nauki
tłumaczenie tekstów naukowych
redakcja książek i prac naukowych
druk
Dane firmowe:
DUAL COLOR Sp. z o.o.

ul. Grunwaldzka 53B lok. 9

85-239 Bydgoszcz

NIP: 9671371455

REGON: 363748830

KRS: 0000602930

Biuro:

ul. Jackowskiego 1 lok. 2

85-232 Bydgoszcz

telefon: +48 523070060

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.