Animacje 2D/3D

To Nie tylko ruchome obrazki

Sposób na dobrą komunikację

Chcesz wypromować swój produkt albo usługę?  A może potrzebujesz wyjaśnić trudne zagadnienie w szybki i prosty sposób?
Nie ma do tego lepszego medium niż film animowany. Za jego pomocą pomożemy Ci przedstawić dowolną koncepcję. Dzięki animacji będziesz w stanie pokazać swoim klientom jak działa Twój produkt albo wyjaśnić skomplikowane zagadnienia związane z Twoją branżą. Wszystko w zapadającej w pamięć krótkiej i ciekawej animacji.

Co możemy Tobie zaproponować?

Animacje typu explainer video
Animacje edukacyjne i instruktażowe

Explainer video

Jeśli chcesz w prosty sposób przedstawić skomplikowane zagadnienie związane z Twoją usługą lub produktem, to jest to najefektywniejszy sposób komunikacji. Prosta forma i ciekawa treść to przepis na sukces.

Filmy reklamowe

reklamy do Telewizji i Internetu

Chcesz w pomysłowy sposób zareklamować swój produkt czy usługę i trafić do nowych klientów? Dzięki animowanym reklamom to możliwe.

animacje reklamowe
Animacje naukowe i medyczne
animacje naukowe

filmy dla nauki i medycyny

Potrzebujesz wyjaśnić trudne zagadnienie z takich dziedzin nauki jak medycyna, biologia, fizyka czy chemia? Pomożemy Ci przedstawić w najbardziej przystępny, a jednocześnie możliwie najdokładniejszy sposób dowolne zagadnienie naukowe czy medyczne.

Czy wiesz,

jak powstaje film animowany?

Tworzenie animacji to proces, w który zaangażowany jest cały zespół utalentowanych ludzi: od kierownika projektu, poprzez scenarzystę, ilustratora, animatora czy osobę odpowiedzialną za dźwięk. Im bardziej skomplikowana jest animacja, tym więcej ludzi jest zaangażowanych w dany projekt.

Jednak sam proces twórczy – niezależnie od rodzaju animacji – jest zawsze bardzo podobny. Poniżej możesz się zapoznać z kolejnymi jego etapami. Każdy z nich jest zakończony akceptacją klienta, która pozwala przejść dalej.

Spotkanie i rozmowa.

W ich trakcie zapoznajemy się z oczekiwaniami klienta. Co ma przedstawiać animacja? Jaką rolę spełniać? Dzięki pogłębionemu wywiadowi, możemy się dobrze przygotować do kolejnego spotkania, na którym będziemy już mogli dać konkretną propozycję oraz określić budżet produkcji.

Przygotowanie scenariusza

Po ustaleniu wszystkich szczegółów współpracy oraz zebraniu potrzebnych materiałów i informacji możemy przygotować wstępny scenariusz oraz przedstawić styl graficzny animacji, który najlepiej spełniałby oczekiwania klienta.

Storyboard

Po akceptacji wstępnego pomysłu scenariusza przygotowywane są teksty lektora i dialogów, a także tworzony jest storyboard czyli poglądowe rysunki przedstawiające kolejne ujęcia wraz z opisem. Ustalenia na etapie preprodukcji są bardzo ważne dla całej animacji, dlatego po akceptacji storyboardu wszelkie zmiany w scenariuszu na późniejszych etapach są już bardzo kosztowne.

Przygotowanie kluczowej koncepcji graficznej

Pierwszym krokiem etapu produkcji jest przygotowanie 2-3 kluczowych ilustracji pokazujących styl animacji (konceptów) oraz przedstawienie propozycji głosu lektora oraz muzyki.

Stworzenie konceptów wszystkich scen

W kolejnym kroku przygotowywane są koncepty wszystkich kolejnych scen i ujęć. W przypadku animacji 2D jest to stworzenie wszystkich ilustracji, natomiast w przypadku animacji 3D  najpierw tworzone są ilustracje wszystkich scen i ujęć w formie kolorowych konceptów, które są przesyłane do akceptacji klientowi, a następnie przygotowywane są sceny 3D na tej podstawie.

Animacja

Przy udziale zespołu animatorów i grafików statyczne obrazy ożywają!

Dostarczenie do akceptacji wstępnej wersji animacji

W przypadku animacji 2D jest to film, który często wymaga jedynie niewielkich poprawek, natomiast w przypadku animacji 3D dostarczany jest najpierw materiał poglądowy (preview),  a po naniesieniu poprawek renderowana jest wersja finalna animacji.

Ostatnie poprawki

W przypadku animacji 3D po wyrenderowaniu ostatecznej wersji animacji dochodzi też etap postprodukcji, w którym dopracowywany jest ostateczny „look” filmu. Często poprawiana jest kolorystyka oraz dodawane są efekty specjalne.

Dostarczenie finalnej animacji i zakończenie projektu

Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na to, jak ważna jest komunikacja na każdym etapie preprodukcji i produkcji. Efekt końcowy zależy zawsze od wzajemnego zrozumienia, szacunku i zaufania obu stron.

Chcesz wiedzieć więcej?

Stała współpraca? Oczywiście!

Dla agencji reklamowych i domów mediowych

Szukasz studia, które wspomoże Twoją firmę w produkcjach animacji 2D i 3D? Zobacz, co możemy zaoferować:
Animacje 2D i 3D
animacje produktów, ludzi, zwierząt etc.
synchronizacja z dźwiękiem
wstawianie elementów 3D do filmu
Montaż
śledzenie ruchu
efekty specjalne 3D/2D
wstawianie napisów
storyboardy, shootingboardy
animowane czołówki do filmów

Skontaktuj się

DUAL COLOR Sp. z o.o.

ul. Jackowskiego 1 lok. 2

85-232 Bydgoszcz

Telefon: +48 523078860

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.