Animacje edukacyjne South Baltic Bridge

Projekt składał się z 5 animacji pokazujących zawody przyszłości związane z ochroną klimatu. Na jego realizację mieliśmy zaledwie 4 tygodnie, co jest bardzo szybkim tempem. 

 

Brief

Animacje w założeniach miały być proste w odbiorze oraz nawiązywać swoją estetyką do strony internetowej, na której ostatecznie miały zostać udostępnione. Miały też w dużym stopniu być spójne z wcześniejszymi materiałami. 

 

Produkcja

Po konsultacji dostarczonego scenariusza, opracowaliśmy storyboard i przygotowaliśmy propozycję stylu animacji.

Wszystkie elementy graficzne, w tym ikony, były indywidualnie projektowane by zachować pełną spójność z wcześniejszymi materiałami. Postanowiliśmy użyć kolorystyki nawiązującej do logotypu South Baltic Bridge, czyli zielony oraz granatowy, a także odcienie tych kolorów. Biel została zastosowana jako dopełnienie tych kolorów. Postanowiliśmy również połączyć napisy z ikonografią, dzięki czemu animacje nie są nudne w odbiorze.


Każda scena animacji najpierw była przygotowywana w formie statycznej i zatwierdzana przez klienta.

Poniżej można zobaczyć przykładowe, zaakceptowane sceny do jednej z animacji dotyczącej zarządzania wodą.

Większość animacji scen była tworzona w technice 2D, jednak część prac postanowiliśmy wykonać w technice łączonej z 3D, takie jak np. animacje kuli ziemskiej.

 

Gotowy projekt

Cała produkcja pięciu animacji była bardzo szybka, bo zajęła zaledwie 4 tygodnie, a zaangażowanych w pracę było kilka osób. Całość dostarczyliśmy na czas.

 

Jedną z gotowych animacji można obejrzeć poniżej: