Animacje medyczne i naukowe to krótkie filmy animowane o tematyce naukowej, trwające zwykle od jednej do kilku minut. Są to animacje szczególne, ponieważ pełnią wyjątkowo odpowiedzialną rolę społeczną. Za ich pomocą możemy przedstawić w najdokładniejszy sposób dowolne zagadnienie naukowe czy medyczne, ułatwiając odbiorcom zrozumienie trudnego tematu. Jest to wyjątkowo ważne w dobie coraz bardziej skomplikowanej wiedzy naukowej oraz wszechobecnych w Internecie nieprawdziwych informacji.
Edukacja pacjentów
Animacje są często niezastąpione w edukowaniu pacjentów, szczególnie na temat działania leków czy też przebiegu procedur medycznych. Dzięki nim można przedstawić w uproszczonej i łatwej do zrozumienia formie trudne zagadnienia z dziedziny medycyny czy biologii. Dzięki temu pacjenci mogą lepiej zrozumieć, jak będzie wyglądać np. operacja czy przebieg całego leczenia i tym samym nie bedą się ich tak bardzo obawiać. Tym samym animacje budują również większe zaufanie. Za ich pomocą lekarz może w prosty sposób wyjaśnić diagnozę, zaplanowane leczenie oraz potencjalne ryzyka i korzyści związane z konkretnymi procedurami. W końcu: gdy coś poznamy, nie jest to już takie straszne.
Szkolenia lekarzy i personelu medycznego
Animacje medyczne to także bezcenne narzędzie dla studentów medycyny i personelu medycznego. Animacje pomagają w zdobywaniu wiedzy i praktycznych umiejętności. Dzięki nim można przedstawić anatomiczne struktury ciała, przebieg chorób oraz różne techniki chirurgiczne. A wszystko to w sposób przystępny i łatwo przyswajalny. Obecnie wiele publikacji naukowych jest w formie audiowizualnej. Nasze studio animacji również takie animacje tworzyło.
Wyróżnienie na targach i konferencjach medycznych
Kolejną, niezwykle istotną korzyścią jest możliwość wykorzystania animacji medycznych w celach marketingowych i promocyjnych. Dzięki nim możemy prezentować unikalne cechy i zalety produktów medycznych, procedur oraz najnowszych technologii. Animacje takie skutecznie przyciągają uwagę potencjalnych klientów i inwestorów, szczególnie na targach i konferencjach branżowych. W końcu nic tak nie przykuwa uwagi jak ruch.
Promowanie wiedzy na tematy związane z medycyną
Animacje medyczne mogą być również wykorzystane do promowania świadomości zdrowotnej. Za ich pomocą można przedstawić w przystępny sposób różnego rodzaju informacje związane z pierwszymi objawami danej choroby czy też informacje na temat jej profilaktyki. Dzięki dobremu storytellingowi pacjenci mogą też chętnej podejmować działania zmierzające do dbania o swoje zdrowie, takie jak częstsze badania.
Prezentacja badań naukowych
Animacje są także doskonałą formą prezentowania wyników badań naukowych i odkryć z dziedziny medycyny, biologii czy biotechnologii. Dzięki animacji można wizualnie przedstawić skomplikowane procesy w prosty sposób, co z kolei pozwala na łatwe zrozumienie istoty zagadnienia, a przy tym - dzięki wizualnej formie - zapada w pamięć odbiorców. Moze to być podczas konferencji, sympozjów czy prezentacji naukowych.
Przede wszystkim animacja jest łatwiejsza w odbiorze niż długi i skomplikowany tekst. Nie znaczy to, że animacja go zastąpi, często jest raczej jego uzupełnieniem. Dzięki wizualnej reprezentacji ukazują trudne w zrozumieniu procesy, takie jak działanie leków, przemiany chemiczne, funkcjonowanie narządów czy działanie komórek. Mogą to robić poprzez animację sekwencji krok po kroku, diagramy, symulacje lub inne techniki wizualne. Forma takich animacji jest bardzo różna i zależy od tego, co należy objaśnić. Najczęściej wykorzystywane są animacje 2D oraz 3D.
Ceny animacji medycznych bywają bardzo różne. Bardzo wiele zależy od samej tematyki oraz tego w jakiej formie będzie realizowany projekt: czy będzie to animacja 2D, czy 3D?
Prostsze animacje 2D zwykle zamykają się w przedziale kilkunastu tysięcy złotych za minutę, natomiast bardziej skomplikowane, wykorzsytujące grafikę 3D, mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Nasze studio specjalizuje się w:
Skontaktuj się z nami, a z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji dotyczących procesu tworzenia animacji, podzielimy się wiedzą i zaproponujemy wiele nieszablonowych pomysłów.